lokalizator auta

Zalety lokalizatorów bluetooth

Posiadanie lokalizatora w swoim samochodzie jest istotne z kilku powodów. Lokalizator zapewnia nie tylko masę dodatkowych funkcji czy udogodnień, ale też wygodę podczas jazdy. Co ważniejsze, lokalizator GPS to zabezpieczenie dla kierowcy w sytuacji kradzieży pojazdu bez względu na to, czy jest to pojazd prywatny, czy służbowy.

Wiele osób jest zainteresowana taką formą bezpieczeństwa. Tym bardziej że wydatek poniesiony na zakup lokalizatora samochodu szybko się zwraca, gdy mamy w perspektywie możliwość odzyskania pojazdu po kradzieży. Jak wiadomo, kradzież pojazdu nie należy do najprzyjemniejszych, a w przypadku zaistnienia takiej sytuacji lokalizator samochodu NotiOne może się wydawać wręcz bezcennym urządzeniem.

Wielu kierowców chce jednak wykorzystać w pełni potencjał, jaki niesie z sobą posiadanie tego urządzenia. Dawniej, gdy trendy co do zabezpieczeń aut były ciągle w powijakach, nie było aż tylu możliwości zabezpieczenia pojazdu co dziś. Stopniowa ewolucja przyczyniła się do tego, że niegdyś sporym zainteresowaniem cieszyły się blokady kierownic czy też alarmy mechaniczne. Po dalszym rozwoju nastała era elektronicznych blokad zapłonu silnika. Obecnie coraz większą uwagę przykłada się do ochrony samochodu poprzez wykorzystanie właśnie systemów monitoringu takich jak, chociażby lokalizatory samochodów.

Podstawową zaletą, jaką niosą z sobą te urządzenia to ochrona. Zabezpiecza samochód dzięki alarmowi antywłamaniowemu i zapobiega kradzieży. Zamontowany w samochodzie system ułatwia nieustanne śledzenie samochodu, a wraz z dodatkowym wyposażeniem umożliwia umieszczenie dodatkowego monitoringu, by śledzić np. transmisję z kamery na żywo.
Lokalizator to także wygoda.

Dzięki dedykowanym programom możliwe jest ustawienie przypomnienia o zbliżającym się przeglądzie lub terminie spłaty ubezpieczenia. To także zabezpieczenie na wypadek dostania się do pojazdu dziecka i możliwość obserwacji go czym się zajmuje. Dla firm korzystny będzie na pewno licznik kilometrów wraz z trasą, jaką przejechał dany pojazd, z jaką prędkością oraz miernik efektywnego czasu pracy kierowcy. Pozwoli to także na efektywniejsze wykorzystanie kierowców, w czasie ich podroży.

Lokalizator pozwala także na odnalezienie auta na parkingu czy też na odnalezienie kluczy do samochodu. Jak wiadomo, nie zawsze są one pod ręką, a ich odnalezienie często zajmuje sporo czasu. Lokalizatory mają więc sporo zalet i z punktu widzenia technologicznego są kolejnym krokiem, który pozwala wykorzystać potencjał zabezpieczeń samochodów.

Lokalizator bluetooth – co wybrać?

Jest pewien gadżet, który w szczególności przyda się osobom starszym lub zapominalskim. To lokalizator bluetooth, który pomaga znaleźć np. klucze od mieszkania czy inne małe rzeczy. Nie ma wtedy mowy o panice i nerwowym obgryzaniu paznokci. Zguba znajdzie się szybko! Na rynku jest wiele takich urządzeń, ale większość do chińskie sprzęty za kilkanaście złotych. Lepiej ich nie kupować. Nie dość, że ich możliwości są mało rozwinięte, to jeszcze łatwo mogą się popsuć. Dlatego zdecydowanie warto wydać więcej pieniędzy i zakupić droższe lokalizatory, które mają więcej ciekawych funkcji. Na przykład dobrym wyborem będzie amerykański i popularny TrackR lub polski notiOne.

Niby są one bardzo podobne, bo dostępne w postaci breloczków doczepianych do kluczy. A jednak działają nie nieco innej zasadzie. Jeden pomoże tylko poszukać zguby w domu, inny poza nim. Łączą się ze smatfonem przy pomocy funkcji Bluetooth.

To oczywiste. Ale w domu lepiej poradzi sobie TrackR. Dlaczego? Bo jest wyposażony w odpowiedni głośnik. Wtedy w aplikacji w telefonie można bez żadnego problemu uruchomić głośny alarm dźwiękowy. On wskaże, gdzie dokładnie „schował się” nasz zgubiony przedmiot. Znajdzie go nawet w najbardziej ukrytej skrytce. Ten lokalizator bluetooth pozwala też na czynność odwrotną. Także ma przycisk alarmowy, więc dzięki niemu odnajdzie się zaginiony smartfon!

W notiOne tego nie ma. A teraz wyjdźmy na podwórko. Im dalej do mieszkania, tym połączenie bluteooth będzie coraz słabsze. Co wtedy robić? Klucze leżą gdzieś w gęstych krzakach i tylko łut szczęście pozwoli je napotkać… Spokojnie. TrackR sobie z tym poradzi. Jest on wykrywany przez inne telefony, które mają zainstalowaną aplikację. Kiedy więc połączymy się z takim urządzeniem (smartfonem), to i w naszym telefonie pojawi się informacja na temat ostatniej lokalizacji.

Z kolei rodzimy notiOne dobrze współpracuje z oprogramowaniem Yanosik, z którego korzysta kilka milionów kierowców. Gdy urządzenie to będzie w pobliżu jakiegoś telefonu z zainstalowanym Yanosikiem, to wyświetli się miejsce zguby. Prawda, że bardzo praktyczne rozwiązanie? Gorzej, jeżeli straciliśmy lokalizator kluczy gdzieś daleko poza uczęszczaną drogą. Wówczas trudniej będzie go odnaleźć. Niestety wadą naszego notiOne jest to, że zamiast głośnika, ma jedynie małą diodę (może ona pomóc w nocnych poszukiwaniach). Ostatecznie przy wyborze lokalizatora bluetooth, należy kierować się indywidualnymi preferencjami. TrackR sprawdzi się w domu, a poza nim lepszy będzie jednak notiOne.

lokalizator NotiOne

Problemy ze zgubionymi kluczami – czyli po co nam podręczne lokalizatory?

W ilości pracy jaka ma typowa osoba na głowie ciężko jest pamiętać o wszystkim wokół nas, czasem zapomnimy gdzie zostawiliśmy klucze do samochodu, akurat przed wyjściem na ważne spotkanie. Rozwiązaniem tego i innych problemów są podręczne lokalizatory.

Jak działają, i po co mogą nam się przydać?

Lokalizatory działają wykorzystując sieć bluetooth, poprzez połączenie ze sobą wielu urządzeń mobilnych tworzy się sieć która pozwala nam lokalizować przedmioty oddalone nawet o kilkaset kilometrów. Możemy dzięki nim lokalizować nasze klucze, a nawet w razie potrzeby zlokalizować zgubionego psa. Jedyne co musimy zrobić to przyczepić mały lokalizator do przedmiotu bądź zwierzęcia.

Jaki jest koszt takich urządzeń?

Urządzenia tego typu możemy znaleźć nawet i za 50zł, jednak szansa tego że tanie urządzenie się zepsuje jest spora. Dlatego lepiej dołożyć dodatkowe pieniądze i kupić solidny lokalizator dzięki któremu nie będziemy musieli się martwić o potencjalne zgubienie przedmiotu na którym nam zależy. Za 100 zł możemy już kupić urządzenie dzięki któremu nie będziemy musieli się martwić o potencjalne usterki, ani o za słaby zasięg przez który nie będziemy mogli zlokalizować naszego lokalizatora.

Produktem o którym tu pisze jest np. Lokalizator NotiOne, który znajduje się wysoko nad konkurencyjnymi produktami tego typu i w tym przedziale cenowym.

Przede wszystkim atutami tego urządzenia jest fakt że, firma która go produkuje ma ogromny szacunek wśród swoich klientów, dzięki czemu możemy być pewni ich rzetelności, oraz wykonania produktu. Do tego fakt używania przez urządzenie systemy lokalizacji Janosik powoduje, że nie ważne gdzie znajdzie się nasza zguba, zawsze będziemy mogli ją zlokalizować na terenie Polski.

Czy tańsza alternatywa jest dobrym pomysłem?

Niestety ale nie, wiele lokalizatorów jest po prostu słabej jakości a kiedy musimy coś znaleźć nie mamy czasu na to żeby jeszcze martwić się tym że, nasze urządzenie się zepsuło i musimy kupić nowe. Kupując NotiOne możemy być pewni bezpieczeństwa przedmiotów które będą do niego przyczepione.

Każdy zmaga się z ogromną ilością prac które wymagają od nas ciągłej uwagi przez co odciążenie swojej głowy z takich problemów jak pamiętanie „gdzie zostawiłem znowu te klucze”, wydaje się być rozsądnym pomyłem, który pozwoli nam zaoszczędzić sporo nerwów i czasu. Może też posłużyć jako pomysłowy prezent dla znajomego który zawsze gubi swoje rzeczy, albo dla babci i dziadka, którym wiek nie pozwala już na zapamiętanie gdzie znajdują się ich wszystkie rzeczy.