Kiedy warto przeprowadzić audyt SEO sklepu?

Pewne sytuacje samoistnie nasuwają konieczność skorzystania z bardziej specjalistycznych rozwiązań. W wielu momentach prowadzenia własnego sklepu internetowego sam możesz dostrzec potrzebę przeprowadzenia audytu SEO i to nawet wtedy, gdy już dokonujesz go w miarę systematycznie. Audyt to analiza, za sprawą której oceniasz swoje dotychczasowe działania lub to wszystko, co robi z twoją stroną agencja e-commerce GreenWeb, która się nią zajmuje. Kiedy zatem rzeczywiście warto wykonać taki audyt strony internetowej? W jakich sytuacjach i przy jakich okolicznościach okazuje się on niezbędny?

Wykonaniem audytu SEO na pewno trzeba się zająć w momencie otwierania nowej strony internetowej. Jeżeli właśnie otworzyłeś kolejny portal i zamierzasz od razu zacząć go jak najlepiej pozycjonować, powinieneś upewnić się, że póki co wszystkie jego elementy (treści, grafiki, meta opisy, słowa kluczowe etc.) są dostosowane do wymagań wyznaczanych przez wyszukiwarki. Audyt to naprawdę doskonałe źródło informacji na ten temat. Nie da się chyba znaleźć drugiego tak wartościowego narzędzia SEO.

O audycie na pewno będziesz musiał pomyśleć również w sytuacji, gdy zdecydujesz się nawiązać współpracę z nową agencją e-commerce i zlecisz jej pozycjonowanie swojej strony. Najprawdopodobniej od razu zostaniesz poinformowany o tym, że przed rozpoczęciem jakichkolwiek konkretnych działań agencja zajmie się oceną twojej strony i sprawdzi jej stan wyjściowy, aby dopiero potem zacząć ją optymalizować oraz pozycjonować. Na podstawie dokumentacji stworzonej w ramach audytu każda firma będzie mogła dużo lepiej zaplanować swoje przyszłe działania i doprowadzić do tego, by były one maksymalnie efektywne.

Czasem też jest tak, że pozycjonowanie sklepu online trzeba totalnie zmienić ze względu na konieczność przeniesienia strony – chociażby na inny serwer. Wtedy właśnie, gdy już ten transfer zostanie uskuteczniony, audyt trzeba przeprowadzić zupełnie na nowo. Jest on potrzebny również w momencie, gdy strona internetowa ulega totalnemu i wyraźnemu przebudowaniu bądź rozbudowaniu. Jeżeli więc dokonałeś właśnie poważnych zmian na swoim serwisie, pomyśl o tym, by raz jeszcze go przeanalizować.

Ostatnim bardzo ważnym powodem do wykonania audytu SEO będzie… kiepski efekt pozycjonowania. Jeżeli pozycjonowanie nie działa, może to świadczyć o tym, że na stronie cały czas występują różne błędy, przez które żadne działania SEO nigdy nie okażą się skuteczne. Brak satysfakcjonujących wyników powinien skłonić cię do wykonania audytu

Jak wykonać audyt SEO online?

Każdy internetowy twórca na pewno życzyłby sobie tego, by tworzone przez niego treści były rzeczywiście czytane przez Internautów i spotykały się z pozytywnym odzewem albo – przynajmniej – z jakimkolwiek odzewem. Dopóki jednak nie zadbasz o pozycjonowanie sklepu, dopóty prawie nikt nawet nie zdoła dowiedzieć się o jej istnieniu i nikt nie będzie w stanie natrafić na twoje teksty. Pozycjonowaniem warto więc zająć się od samego początku. Im wcześniej to zrobisz, tym lepiej. A jeśli robisz to od dłuższego czasu, tyle że wciąż nie daje ci to żadnych dobrych i wymiernych efektów, bardzo możliwe, że przyda ci się teraz audyt SEO, który właściwie oceni skuteczność twoich działań, dzięki czemu później te mniej efektywne działania będziesz mógł szybko zmienić albo nawet całkowicie wyeliminować.

Audyt to mówiąc inaczej dokładna i całkowicie obiektywna analiza strony internetowej bądź sklepu internetowego. Z pomocą różnych narzędzi i programów możesz go przeprowadzić za darmo, dlatego nie jest powiedziane, że koniecznie trzeba go od razu zlecić jakiejś agencji marketingowej, agencji interaktywnej czy agencji e-commerce. Audyt ocenia jakość twojej witryny. Sprawdza jej aktualną wartość, ale też bada jej ogólny potencjał. Niemalże natychmiast wskazuje też przeróżne występujące na niej błędy, przez które pozycja twojej strony czy sklepu w wyszukiwarkach cały czas spada zamiast piąć się w górę.

Nawet dość skomplikowany z założenia audyt sklepu internetowego może zostać przeprowadzony zupełnie za darmo. Jak skorzystać z tej ekonomicznej opcji? Otóż w tym celu musisz poszukać specjalnych portali internetowych, które umożliwiają swoim użytkownikom przeprowadzenie darmowej (ale zarazem skutecznej) analizy każdej strony internetowej czy sklepu. Nie zwlekaj z tym zadaniem. Naprawdę tutaj nie ma na co czekać, zwłaszcza że twoja konkurencja na pewno nie śpi. Nawet taki darmowy audyt SEO wskaże ci niemalże natychmiast, co takiego powinieneś zmienić w swojej stronie internetowej. Dostosuj się później do zapewnionych przez niego uwag. Zrób po prostu wszystko, by pozycjonowanie nareszcie stało się w pełni skuteczne i przynosiło ci w pełni satysfakcjonujące efekty, do jakich dążysz.

Taki audyt SEO online ma jednak dużo więcej zalet. Jest on rozwiązaniem darmowym, które pozwala ci nie dość, że na oszczędność pieniędzy, to jeszcze do tego na oszczędność czasu. Naprawdę warto tę metodę przynajmniej wypróbować. A nóż widelec okaże się, że dla twojej strony jest ona w zupełności wystarczająca.

agencja social media

Agencja e-commerce, jak ją wybrać?

Każdy kto sprzedaje w internecie zastanawia się w jaki sposób mógłby prosto i skutecznie poszerzyć swoje zasięgi. Istnieje wiele poradników składających się z licznych podpunktów jak zwiększyć swoją widoczność dla potencjalnego klienta.

Czy rzeczywiście reklamowanie się w sieci jest takie proste? Czy nie wymaga jakiejś szczegółowej wiedzy, której nie da się pozyskać z internetowych artykułów?

Wiadomo, że kluczowym elementem w tym procesie jest marketing i konkretny sposób reklamy na jaki się zdecydujemy. Jednak podczas próby podjęcia takiej decyzji można natrafić na wiele skomplikowanych sformułowań takich jak pozycjonowanie czy unique selling proposition. Nagle zostaje się postawionym przed decyzją czy decydować się na audyt SEO i w jakiej wyszukiwarce internetowej najlepiej się reklamować. W takich chwilach bardzo pomocne staje się zatrudnienie specjalisty, który zdejmie z naszych barków dodatkowe obciążenie w postaci niekończących się decyzji marketingowych. Ważne jest wybranie kogoś komu można zaufać, kto zna się na rynku docelowym i wie jakie strategie reklamy najlepiej trafią do naszego potencjalnego klienta.

Jedną z firm godnych polecenia, jakie w tej chwili działają na rynku jest agencja e-commerce GreenWeb, która posiada szeroką ofertę strategii marketingowych składającą się między innymi właśnie z organizowania audytów SEO, prowadzeniu kampanii w social mediach, pozycjonowaniu czy e-mail marketingu. W tej agencji zatrudnieni są specjaliści, którzy chcą zadbać o twój sklep i sprawdzić aby ciężka praca jaką wkładasz w swoją działalność zaowocowała popularnością wśród klientów i widocznością w sieci.

GreenWeb prowadzi kompleksową obsługę klienta, dzięki czemu po zatrudnieniu ich jako twojej agencji marketingowej nie musisz się już o nic martwić. Firma działa na rynku od 2015 roku i posiada szerokie referencje od klientów z różnych branż, które można przeczytać na ich stronie internetowej.

Kontakt z agencją jest bardzo prosty, wystarczy napisać do nich poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej, a następnie opisać sytuację naszej firmy i jak chcielibyśmy aby wyglądała nasza współpraca. GreenWeb prowadzi też własnego bloga, na którym można przeczytać kilka rzeczy o marketingu w internecie, między innymi o corss-sellingiu czy linkowaniu wewnętrznym. Można dzięki temu przeczytać czym dokładnie agencja zajmuje się codziennie i zrozumieć jak złożonym problemem jest dobranie odpowiedniego sposoby reklamy do indywidualnych potrzeb klienta i jego grupy docelowej.