Samodzielnie założenie spółki bywa czasochłonne i trudne do przeprowadzenia. Warto powierzyć te działania doświadczonym prawnikom.

Nabywając gotowe spółki, przedsiębiorca ma pewność, że będzie kierował jednostką gospodarczą, która została założona przez profesjonalnych ekspertów, prawników. Taki podmiot działa prawnie, spełnia wszystkie niezbędne standardy w tym zakresie. Zakupienie gotowej spółki od prawników minimalizuje praktycznie całkowicie ryzyko, że w razie kontroli inspektorzy administracji skarbowej będą mieć zastrzeżenia do takiej spółki.

Na czym polega nabycie gotowej spółki?

W wielu miastach Polski kancelarie prawne oferują gotowe spółki. Wrocław, Poznań, Kraków, Warszawa to tylko niektóre miasta, gdzie mają swoje siedziby sprzedawane podmioty gospodarcze. Taka transakcja sprowadza się do tego, że przedsiębiorca, uiszcza określoną sumę pieniędzy i staje się zwykle notarialnie właścicielem założonego podmiotu gospodarczego
w formie spółki. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi tracić przynajmniej kilku tygodni na załatwienia związane z samodzielnym zakładaniem przedsiębiorstwa, a może rozpoczynać działalność w ramach zakupionego podmiotu, zaraz po sfinalizowaniu transakcji.

 

Jakie są główne zalety nabycia gotowej spółki?

Analizując zalety skorzystania z oferty nabycia gotowej spółki, należy odnotować, że te zalety mają różną postać. Te najważniejsze są następujące:

  • zalety finansowe,
  • zalety organizacyjne,
  • zalety prawne.

Nabywając gotowe spółki, można zyskać w aspekcie finansowym. Przyszły przedsiębiorca wydaje tylko raz środki finansowe na zakup spółki i ma pewność, że obejmuje prawidłowo zarejestrowany podmiot gospodarczy. Kiedy przedsiębiorca zdecyduje się sam rejestrować spółkę, a popełni błędy, kolejno ponosi wysokie straty finansowe, w postaci kar przy kontrolach czy straty finansowe w postaci odpłatności za dodatkowe usługi prawne, celem uporządkowania sytuacji w jego firmie. Zakupienie gotowej spółki ma również liczne zalety na płaszczyźnie organizacyjnej. Po pierwsze przedsiębiorca obejmuje podmiot gospodarczy dobrze zorganizowany, założony przez prawników zgodnie z przepisami prawa. Po drugie sam nie traci czasu na dopełnianie formalności, konsultacje, co jeszcze powinien zrobić, by spółka prawidłowo była zarejestrowana. Gotowe spółki są na rynku oferowane zwykle przez kancelarie prawne, gdzie prawnicy prawa gospodarczego z wieloletnim doświadczeniem koordynują proces ich zakładania. Zaletą nabywania takich spółek jest pewność, że spełniają one wymogi prawne, a nabywca nie będzie miał problemów prawnych związanych z ich nieprawidłowym założeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *