O konieczności dbania o środowisko naturalne nie trzeba już chyba nikogo przekonywać, jest to jasne nawet dla najmłodszych dzieci. Topniejące lodowce, miasta wypełnione duszącym smogiem, coraz większa liczba gatunków roślin i zwierząt zagrożonych rychłym wyginięciem oraz rosnące w niepokojąco szybkim tempie góry śmieci są dostrzegalne przez każdego z nas i juz dawno przestały być zmartwienim wyłącznie specjalistów od ekologii i ochrony środowiska. Ale czy popularna rezygnacja z plastikowych butelek wiąże się z jeszcze jakimiś korzyściami? Czy warto się przerzucić na inny rodzaj tworzywa?

Moda – nasza motywacja nie ma znaczenia, o ile efekt jest wartościowy dla świata.

Coraz bardziej modne ruchy popularyzujące ekologię już jakiś czas temu zwróciły uwagę producentów, którzy widząc tu możliwość dużego zysku chętnie złapali haczyk. Obecnie na sklepowych półkach możemy znaleźć mnóstwo pięknych, wielorazowych butelek wykonanych ze szkła lub innych odpowiednich materiałów. Warto zaopatrzyć się w ten modny dodatek jeśli wpłynie to na zmniejszenie ilości odpadów na wysypiskach.

Zdrowie – śledźmy to, co ma nam do powiedzenia WHO.

WHO (World Health Organization), czyli Światowa Organizacja Zdrowia już od dawna jest zaniepokojona wpływem zewsząd otaczającego nas plastiku na nasze zdrowie. Skutkowało to przeprowadzeniem licznych badań naukowych mających na celu sprawdzenie, czy beztroskie picie z plastikowych butelek może nam w jakikolwiek sposób zaszkodzić. Wyniki okazały się niekorzystne dla tego popularnego surowca, WHO wydała specjalne oświadczenia, w których ostrzegła przed substancjami wydobywającymi się z plastiku, które dostają się do napojów i żywności zapakowanych w wykonane z tego materiału opakowań.

Codzienna wygoda.

Zrezygnowanie z kłopotliwych plastikowych butelek może korzystnie wypłynąć na nasze codzienne życie. Jeśli postawimy na wielorazowe pojemniki na napoje, to ilość śmieci produkowanych w naszym gospodarstwie domowym znacznie się zmniejszy, co z pewnością zminimalizuje ilość kłótni, o to który z domowników powinien w danym dniu wyrzucić worek z odpadkami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *