Polskie towary na eksport cieszą się znaczącą popularnością. Są to towary wysokiej klasy i dobrej jakości, warto je sprzedawać. Polskie firmy są znane na zachodzie. Sprzedawane są poza Polską takie marki, jak Inglot, Eris, Wittchen i wiele innych. Polskie cukierki, czekolady, sery i wina są coraz bardziej popularne. Wina są inne od włoskich czy hiszpańskich, ale nie znaczy to, że są gorsze. Czesi chętnie kupują polską żywność, szczególnie produkty regionalne, niszowe, takie jak dżemy, konfitury, kiszone ogórki, marynowane patisony, chleb pieczony w Polsce. Polskie mięsa oraz kiełbasy także mają coraz wyższą jakość. Furorę robią orzechy i owoce w białej lub ciemnej czekoladzie produkowane przez firmę Dotti spod Wrocławia. Są smaczne, ładnie pakowane i rozpływają się w ustach.

 

Nie tylko żywność jest wysyłana za granicę

Polskie buty, ubrania, serwety, pościele są sprzedawane w Europie oraz na innych kontynentach. Znakomite są skórzane buty marek Wojas i Wittchen, Ryłko także ma coraz większą popularność i sławę. Niejedna osoba chce takie buty mieć i nosić je przez dłuższy czas. Takie buty są bardzo trwałe. W krajach arabskich popyt jest na lakiery Inglot, szczególnie tak zwane oddychające, których nie trzeba zmywać przed modlitwą. Pomadki, tusze, cienie do powiek oraz kremy są sprzedawane na całym świecie.

 

Popularność zdobyły polskie autokary Solaris, które znajdują się nawet we Włoszech, a ostatnio jeżdżą tam po Rzymie. Są sprzedawane także do innych krajów – na Węgry, do Grecji, itp. Solaris to marka rodem z Wielkopolski. Pesa z Bydgoszczy sprzedaje tramwaje do innych krajów. Są one dobrej jakości i mają ładny, nowoczesny design.

 

Polskie meble ze Swarzędza także są sprzedawane poza Polską

Popularne są polskie szkło, kryształy, kolorowe szkło artystyczne, ceramika. Coraz większą popularność zdobywa przepiękna ceramika z zakładów w Bolesławcu. Manufaktur jest wiele, a ceramika jest rozsyłana po całym świecie. Zaczęli ją podrabiać Chińczycy, ale stworzyli kiepską jakość. Oryginalna ceramika jest trwała, piękna i można ją myć w zmywarkach do naczyń. Warto kupować polskie produkty, bo są one dobre.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *