Odpowiednio zabezpieczony dom jest gwarancją spokojnego wyjazdu. W czasie nieobecności chyba nikt nie chce się zastanawiać, czy pozostawione bez opieki mieszkanie nie padło łupem włamywaczy. Rozwiązaniem tego i wielu innych problemów może być zainstalowanie zestawu monitoringu wyposażonego w kamery i moduł łączności zapewniającym podgląd sytuacji w czasie rzeczywistym. Co ważne, taka infrastruktura nie musi być droga, aby była skuteczna.

Zabezpieczenie najbardziej narażonych elementów budynku, jakimi są drzwi i okna, nie jest skomplikowane. Dołączenie do zestawu kamer i czujników zdecydowanie podniesie poziom bezpieczeństwa domu lub biura. Zainstalowanie tego wszystkiego w sposób modułowy w obrębie centrali alarmowej dodatkowo wyposażonej w moduł monitoringu GPRS T2 zapewni wczesne zareagowanie i powiadomienie właściciela o zaistniałej sytuacji.

Z czego powinien składać się minimalny zestaw do monitoringu?

Zapewnienie bezpieczeństwa domu budynku nie musi być drogie. Niezbędnym elementem, do którego podłączane są pozostałe składowe infrastruktury zabezpieczającej, jest centrala alarmowa. Posiada zbiór złączy, za pomocą których można ją rozbudowywać o nowe funkcjonalności. Odpowiednie zabezpieczenie okien i drzwi powinno być priorytetem – włamywacz nie będzie mógł niczego ukraść z domu, jeżeli się do niego nie dostanie. Warto więc zainstalować w nich porządniejsze, atestowane zamki lub elektrozaczepy połączone z czytnikami kart magnetycznych lub zamkami kodowymi. Dzięki temu, poza niewątpliwym podniesieniem poziomu zabezpieczeń, użytkownik takiej konfiguracji będzie miał także kontrolę nad tym, kto kiedy wchodzi. Umożliwi to także, najczęściej w przypadku pomieszczeń biurowych, wprowadzenie dodatkowej kontroli dostępów. W przypadku domów, ciekawym sposobem na zapewnienie ochrony jest zamontowanie kamer mających bezpośredni podgląd na te elementy. Dodatkowo, pozwolą na zdobycie niepodważalnych dowodów w przypadku wniesienia oskarżenia.

Gdzie zamontować elementy zestawu monitoringu?

Zainstalowanie zestawu monitoringu nie zagwarantuje bezpieczeństwa, jeżeli jego elementy będą łatwo dostępne dla przestępcy. Warto zadbać, aby centrala alarmowa znajdowała się w miejscu dobrze zabezpieczonym. Jest to centralny punkt każdej infrastruktury. Wszystkie zewnętrzne i wewnętrzne kamery i czujniki powinny być zamontowane tak, aby maksymalnie utrudnić dostęp do nich włamywaczom. Oznacza to, że żaden element nie może destabilizować pracy pozostałych. Ponadto należy je montować na odpowiedniej wysokości, tak aby zmaksymalizować zasięg ich działania i jak najbardziej utrudnić niepowołany dostęp do nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *