Konieczność posiadania wizy by wyjechać do Stanów Zjednoczych, niestety jest boleśnie odczuwana przez podróżnych z Polski w przeciwieństwie od obywateli innych krajów. Nie trzeba planować wyjazdu do Stanów, żeby wiedzieć, że wiza do USA jest zwyczajnie niezbędna. Jest to jasność dla wszystkich, którzy taki wyjazd planują oraz dla tych, którzy z powodu wiz do Ameryki jechać nie zamierzają. Proces wizowy w przeciwieństwie do wcześniejszych lat został bardzo usprawniony. Polskojęzyczni doradcy obsługujący konsulaty bez problemu służą pomocą i pomagają na ostatnim etapie zweryfikować rodzaj wizy, o jaki się występuje. Konsulowie, którzy są odpowiedzialni za ostateczną decyzję w wydaniu wizy są zobowiązani i muszą chociaż w sposób komunikatywny porozumiewać się w języku polskim, co oznacza, że nie trzeba znać języka angielskiego, aby proces rekrutacyjny przejść.

 

Wiza do USA (B1/B-2) na pobyt czasowy przeznaczona jest dla osób udających się do Stanów Zjednoczonych w celach służbowych, turystycznych oraz na leczenie. Wiza B-1 będzie odpowiednia, jeżeli planowana podróż ma na celu np. konsultacje z partnerami biznesowymi, udział w spotkaniach biznesowych, w konferencjach naukowych, negocjacje kontraktów lub w uregulowaniu spraw majątkowych. Wiza B2 jest odpowiednia wtedy, jeżeli planowany wyjazd ma charakter rekreacyjny np. podróż turystyczna, odwiedziny u przyjaciół lub krewnych, wyjazd na leczenie oraz w charakterze korporacyjnym, usługowym lub społecznym.

 

Wizy B-1 i B-2

Często łączone i wydawane jako jedna wiza: B-1/B-2. Wybierając się na rozmowę z urzędnikiem konsularnym należy pamiętać, że nie można posiadać ze sobą żadnej torby, torebki, saszetki ani nawet komórki – nie wspominając już o butelce wody czy jakimkolwiek innym płynie. Można przy sobie posiadać jedynie potwierdzenie złożenia wniosku i dokonania przelewu, kartę potwierdzenia spotkania oraz paszport. Tylko z tymi czterema dokumentami, można spotkać się z konsulem. Jeśli jednak torbę czy torebkę trzeka zabrać ze sobą, warto pamiętać, by oddać ją do przechowalni bagażu, na dworcu lub w hotelu, bo inaczej na umówione spotkanie nie będzie się wpuszczonym. Ani w ambasadzie, ani w konsulacie nie ma osobnego pomieszczenia do przechowywania bagażu, a z nim nie zostanie się wpuszczonym na teren. Więc jeżeli w planach posiada się ubieganie o wizę do USA, warto zapoznać się z różnego rodzaju wiadomościami na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *