Praca biurowa nie jest monotonna, wbrew temu co mogłoby się wydawać przy pierwszym skojarzeniu z tym zajęciem. Dotyczy to różnego rodzaju tej pracy: sekretariat, recepcja, księgowość. Niesie ona za sobą konieczność ogólnej orientacji w każdej dziedzinie życia.

Praca w biurze – czy tylko dokumenty?

Za dokumentami, które kojarzone są z pracą w biurze stoją ludzie – tym, którym niesiona jest pomoc, współpracownicy lub zwyczajnie klienci. Potrzebujący wymagają zrozumienia, empatii i delikatności oraz poczucia, że są ważni i traktowani poważnie. Współpracownicy z kolei wymagają indywidualnego podejścia i zrozumienia, a wszystko po to, by właściwe relacje przekładały się na dobrą atmosferę w pracy. Ci ostatni mogą być różni jak różni są ludzie – uprzejmi, zadowoleni i wdzięczni lub rozkapryszeniu, z reguły niezadowoleni, przesadnie doszukujący się nieprawidłowości, których nie ma. Wymaga to od pracownika, będącego naprzeciwko, niezwykłych umiejętności, by wykazać się ponadprzeciętną umiejętnością wyjścia naprzeciw oczekiwaniom klienta i rozwiązania niepotrzebnych konfliktów.

Monotonia? – Nie!

Każdy dzień jest inny a pracownik z każdym upływającym dniem staje się bogatszy o nowe doświadczenia. Codzienne pojawiają się nowe sytuacje wymagające znalezienia odpowiedniego rozwiązania. Jeżeli osoba pracująca twierdzi, że nie ma tam monotonii – oznacza to tylko jedno: właściwa osoba na właściwym miejscu.

Rozwój? – Tak!

Wzbogacające się doświadczenie powoduje zrównoważony i równomierny rozwój pracownika, powodujący iż nie stoi w miejscu a idzie do przodu ze swoimi zdolnościami. Jest to praca, w której wykorzystywana jest wiedza z wielu dziedzin. Przyda się zarówno wiedza z zakresu odpowiedniego przyjęcia potencjalnego klienta, jak również umiejętność w przystępny sposób wytłumaczenia zawiłości związanych z biurokracją, która jest w naszej rzeczywistości na każdym kroku i bez niej ani rusz. Jest to zawód z przyszłością, by zmienić stereotyp myślenia, że przeprawa przez sprawy biurowe jest uciążliwa a wręcz przeciwnie – może być przyjemna i uzależniona jest kogo spotka się za biurkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *